Altından Kaçış

Son yıllarda rekor oranda artış gösteren altın fiyatları yerini Altından Kaçışa mı bıraktı? Ekonomi uzmanları Altından Kaçış ifadesini kullanmıyorlar ama altının güvenli liman olup olmadığı da sorgulanıyor.
Altın, insanlık tarihiyle birlikte en değerli madde olarak yerini almıştır. Altın için filmler yapılmış, romanlar yazılmıştır. Krallar, kraliçeler altınlarla anılmıştır.
Altına sadece süs taşı gözüyle bakmak haksızlık olur. Altın aynı zamanda endüstüride de kullanılır. Özellikle diş kaplaması olarak kullanımı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Bu nedenle altının belli bir fiyatlama hareketinden sonra sakinleşeceğini ve daha tutarlı fiyat aralığına geleceğini ümit ediyoruz.
Ümit ediyoruz çünkü altın fiyatlarındak dalgalanmalar, insanlıkla ilgili çarpıcı gelişmeleri ifade ediyor. Savaşlar bu durumun en acımasızı..

Son bir not:
Altının ons fiyatı şu anda 1342$ Bu rakam destek noktasını ifade ediyor. Tutunursa yukarı yönlü kısmi bir hareket yapabilir..

Sombahar

Next Post

Sanki Leyle-i Kadirde Doğmuşsun

Sal May 21 , 2013
Ne kadar güzelsin eşin yok senin Sanki leyle-i kadirde doğmuşsun Aradım cihanda yoktur emsalin Sanki leyle-i kadirde doğmuşsun Sana gönül veren aşık olurmuş Aşkın elinden sararıp solarmış Bu güzellik sana haktan verilmiş Sanki leyle-i kadirde(nurlu gecelerde) doğmuşsun Talihsiz Hanifi çok sevdi seni Sende biraz olsun sevdin mi beni Nurdan mı […]