Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar ve Türküler

1

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar ve Türküler Lp, sombahar.com forum sayfasındaki eski plak satışı bölümünden dikkatimizi çekti.

Bilindiği gibi Atatürk; Havada Bulut Yok, Çökertme, Alişim’in Kaşları Kare & Dağlar Dağlar, Mehrali Bey Ağıtı, Zobalarında Guru da Meşe Yanıyor, Mızıka Çalındı Düğün mü Sandın, Uca Dağların Başında, Kışlalar Doldu Bugün, Sarı Zeybek, Ata Barı, Hoş Gelişler Ola, Kırmızı Gülün Alı Var ve İzmirin Kavakları gibi türkü ve şarkıları çok severdi.
Bu plak kapak resminde hangi şarkı vr türkülerin bulunduğu ile ilgili malesef bir bilgi yok. Bununla birlikte, plak kapağı resmine ilgi duyanlar için yazımıza Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar ve Türküler plak resmini de ekledik.

Sombahar

One thought on “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar ve Türküler

  1. Size tavsiyem, bu günden tezi yok Sayın Başbakan’ın sevdiği şarkı ve türküleri derlemenizdir. İyi tutarsınız… İlk tavsiye Bir gece ansızın gelebilirim, Fikret Kızılok’un gecenin 3’ünde şarkıları olabilir…

Comments are closed.

Next Post

Sadık Gürbüz Sevda ve Gurbet Türküleri 3 devam

Paz Haz 2 , 2013
4.ÜŞENGEÇ BUĞDAYA TÜRKÜ Kara toprak kara toprak olalı Sevgiye Sevgiyle karşılık verdi Bereketini kıtlığını çok gördük, Ama eksilmedi sevgimiz. Sevdalı bir yürekleseslendik Bağrında gizlenen tohuma tohumlara. İşte sesleniyoruz bir kez daha. Ağzımda dilim paslandı Yüreğimde acım Sen de mi paslandın küçük tanem Kurakta değilsin Ağzımda unufak oldu dişlerim sıkmaktan Tutmaktan […]
Sadık Gürbüz Sevda ve Gurbet Türküleri 3