Attilâ İlhan Roman ve Şiir Ödülleri Belli Oldu

Attilâ İlhan Roman ve Şiir Ödülleri Belli Oldu. Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı, düzenlediği Edebiyat Ödülleri ile Attilâ İlhan’ın her eserinde yansımaları bulunan ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserlerin desteklenmesini hedefliyor. Vakıf ayrıca bu ödüllerle, İlhan’ın hayattayken yaptığı gibi, ilk kitaplarıyla genç ve kadın yazarları teşvik etmeyi amaçlıyor.
Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteği ile düzenlediği Roman ve Şiir Ödülleri’nin kazananları belli oldu.
Roman Ödülü Ali Gür’ün Tavanarası adlı eserine, Vakıf Özel Ödülü de Işıl Kocaoğlan’ın Bir Sabah Uyandığımda Yoktum adlı ilk romanına verilirken, şiir ödülü Tuğrul Tanyol’un Gelecek Günlerin Şarabı adlı eserine ve Vakıf Özel Teşvik Ödülü de Onur Şahin’in Gamdan Kale adlı ilk şiir kitabına verildi.

Şiir Ödülü Tanyol’a

Roman ödülünün Seçici Kurul’unda Onursal Seçici Kurul Başkanı Doğan Hızlan, Roman Ödülü Seçici Kurulu Başkanı Mehmet Eroğlu, İnci Enginün, Asuman Kafaoğlu Büke, Ülkü Karaosmanoğlu ve Ali Cem İlhan yer aldı. Şiir ödülünün Seçici Kurul’unda ise Doğan Hızlan’ın Onursal Başkanlığında, Şiir Ödülü Başkanı Metin Celal, Hüseyin Yurttaş, Haydar Ergülen ve Kerem Alışık yer aldı.

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı, düzenlediği Edebiyat Ödülleri ile Attilâ İlhan’ın her eserinde yansımaları bulunan ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserlerin desteklenmesini hedefliyor.Bunun yanı sıra Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı bu ödüllerle, İlhan’ın hayattayken yaptığı gibi, ilk kitaplarıyla genç ve kadın yazarları teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kaynak:

Sombahar

Next Post

PAVESE ÜZERİNE NOTLAR

Paz Kas 6 , 2016
"İtalyan düz yazısı kendisine yabancılaşmış bir konuşmaydı, İtalyan şiiri ise acı çeken bir sessizlik." Pavese  Cesar Pavese, Çalışmak Yorar adlı yapıtıyla ilk çıkışında İtalyan şiirinin temel yönelimi *hermetizmle oluşturduğu karşıtlıkla dikkatleri üzerine çekmiştir. Pavese’nin anlatı şiiri, geniş anlatı ritimleriyle esneyen, konuşma dilinden yararlanan, gürültülü, canlı, hareketli bir dünyaya yer veren; […]
PAVESE ÜZERİNE NOTLAR