Bedri Rahmi Eyüboğlu Şiir Yarışması

Şair, yazar ve ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu, doğumunun 100. yılında şiir yarışmasıyla anılıyor. Çatalkara Kültür Sanatevi, İskilip Kaymakamlığı, İskilip Belediyesi ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları işbirliğiyle düzenlenen “Bedri Rahmi Eyüboğlu Şiir Yarışması”na, 1 Ocak 2010 ve sonrasında yayımlanmış kitap veya yayıma hazır dosya ile katılmak mümkün olabilecek.
Doğan Hızlan, Eray Canberk ve Erdal Alova’nın seçici kurul üyeliğini yaptığı yarışma jürisinde Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları temsilcisi de yer alacak. Yarışmanın son başvuru süresi 31 Mart. Yarışmanın kazananı 5 Haziran’da duyurulacak. 18 Haziran’da ödül töreni yapılacak. 1942 yılında İskilip’i ziyaret eden Bedri Rahmi adına 2009 yılında bir de müze açılmıştı.

Sombahar

Next Post

Altın Portakal Şiir Ödülü Ahmet Telli'ye!

Cts Mar 19 , 2011
15. Altın Portakal Şiir Ödülü ‘Nidâ’ adlı eseriyle Ahmet Telli’ye verildi. Doğan Hızlan, Cevat Çapan, Ahmet İnam, Mustafa Durak ve Emirhan Oğuz’dan oluşan jüri, Telli’yi “ülkemizin yakın tarihinde yaşanan toplumsal ve bireysel acıları kendine özgü lirizmiyle işlemede gösterdiği başarıyı aynı tarihsel kesitte kaybolan, yitirilen, tükenmeye yüz tutan toplumsal, kültürel ve […]