CEMAL SÜREYA ÖDÜLLERİNİ KAZANANLAR BELLİ OLDU

Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği “CEMAL SÜREYA ÖDÜLLERİ” yarışmasına kitap ve dosya dalında toplam 202 yapıt katıldı.10 dosya yarışma kurallara uygun olmadığı için seçici kurul tarafından geçersiz sayıldı.

Egemen Berköz, Enver Ercan, Mustafa Öneş, Müslim Çelik ve Leyla Şahin’den oluşan Seçici Kurul, Kitap Dalında Cemal Süreya Ödülü’nün “Bisturi Düşleri” yapıtıyla Hakan Yirik’e ; Kitap Dalında Seçici Kurul Özel Ödülünün “Ölümsüzler Günü” yapıtıyla A. Ertan Mısırlı’ya , Dosya Dalında Seçici Kurul Özel Ödülünün de “Benimkisi Bir Uykusuzluk Ahıdır” çalışmasıyla Deniz Karanfil’e verilmesini kararlaştırdı.

Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği başkanı Aslı Durak, derneğin 10.kuruluş yılı ve Cemal Süreya’nın 23. Ölüm yıl dönümü için düzenlenecek anma ve ödül töreninin 9.Ocak.2013 Çarşamba günü, saat 20.00 de Caddebostan Kültür Merkezi Büyük salonunda yapılacağını açıkladı.

Sunuculuğunu Celile Toyon Uysal’ın yaptığı, Uğurtan Atakan’ın yönettiği etkinlikte açılış konuşmasını Aslı Durak yapacak, Ödül Töreni ardından, Tiyatro Gerçek (Hakan Gerçek- Tilbe Salim) “Üstü Kalsın” gösterisiyle izleyiciyi Cemal Süreya ile bir kez daha buluşturacaktır .

Sombahar

Next Post

Jobs

Cts Oca 5 , 2013
Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un hayatını anlatan Jobs adlı film, Nisan ayında izleyiciyle buluşacak. Open Road şirketinden yapılan açıklamaya göre filmin senaryosu Matt Whiteley tarafından yazıldı. Filmin direktörlüğünü ise Joshua Michael Stern üstledi. Filmin konusuna gelince, Jobs adından da anlaşılacağı gibi Amerikan bilişim şirketi Apple’nin kurucusu olan ve hippilikten gelen Jobs’un […]