Çocuklar Duymasın Dizisine Soruşturma

Arka Planda Kitaplıkta duran ‘FETÖ’ Kitabı nedeniyle dizi hakkında soruşturma başlatıldı.

Hafızalardan silinmeyen ve milyonların beğenisi toplayan Çocuklar Duymasın dizisi, güncel versiyonuyla yeniden çekilirken, dizinin yayınlan bölümündeki bir sahne nedeniyle soruşturmaya konu oldu. Çocuklar Duymasın Hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma Başlatıldı. Kanal D’de yeniden yayınlanmaya başlayan “Çocuklar Duymasın” adlı dizide kitaplıkta duran ve FETÖ’nün faaliyetlerini dünyaya tanıttığı “Barış Köprüleri; Dünyaya Açılan Türk Okulları” isimli kitabın ekranlara yansıması ardından soruşturma başlattı.

Dizinin yapımcısı Birol Güven, sosyal medyadan bir açıklama yaparak özür diledi. Açıklama şöyle:

30 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinde rafta duran
bir kitap kamuoyumuzun dikkatini ve tepkisini çekmiştir.  Söz konusu kitap ile ilgili olarak, dekor ve aksesuarlardan sorumlu sanat yönetmenimizin savunması alınmıştır.
Sanat yönetmenimiz savunmasında “Kitabı okumadığını, içeriğini bilmediğini, konusu hakkında hiç bir fikri olmadığını, tamamen aksesuar amaçlı kullandığını ve kendisinin herhangi bir kötü niyetinin olmadığını” belirtmiştir.
Kitabın içeriğine haberler çıktıktan sonra vakıf olduğunu ve büyük üzüntü duyduğunu belirtmiştir.
Aynı üzüntüyü yapımcı olarak ben ve tüm Çocuklar Duymasın ekibinin yaşadığını özellikle belirtmek isterim ve hepimizin dikkatinden kaçan bu talihsizlikten ötürü tüm ekibimiz adına, başta şehit aileleri olmak üzere herkesten özür dilerim.

Beğenebilirsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir