Dizi Oyuncuları Tatilde Ne Yapar

Dizi Oyuncuları Tatilde Ne Yapar? Gibi bir soruya yanıt olsun diye bir yazı hazırlayacağım aklıma gelmezdi. Taa ki ciddi ciddi büyük gazatelerin, manşet haber bölümlerinde her gün bir sanatçıya ait tatil görüntülerini görmekten bıkıncaya kadar… Oyuncuların plajda, sahilde, eğlence mekanında veya bir alışveriş mekanlarında olur olmaz görüntülerini çekip, tahmini senaryolarla yazılmasının sanata ve sanatçıya ne gibi katkısı olur anlamış değilim. Diyelim ki bir dizi oyuncusu tanıdığı veya akrabası veya hayranı iki adım birlikte yürüyor. Hemen orada bir gazateci biter ve damgayı yapıştırır. Örneğin geçen günlerde Rıza Kocaoğlu ve Sarp Akkaya ortak dostlarıyla bir yerlerde oturuyorlar… Bir anda orada biten sözüm ona gazeteciler çekimlere başlıyorlar, belliki okkalı tahminlere dayalı magazinel haberler yapacaklar… Adamlar da bunlara öfkeleniyor doğal olarak.

Yine Gün geçmiyor ki Karadayı dizisi oyuncularının tatil maceraları gazetelerde geçmesin. Halit Ergenç ile eşi Berguzer Korel ve oğulları Ali, Çeşme’de tatil yapıyorlar. Gayet insani gayet hayattan bir tatil işte. Normal bir ailenin yaptığı gibi. Efendim Ali kıskanmış babayı da annesi Bergüzar Korel’e tavır almış… Güler misin ağlar mısın? Ya arkadaş çektiğin kare kare resimlerde bile Ali’nin çocukça şirin halleri, muzipliği bağırıyor.

Bir bakıyorsunuz, Karadayı’nın yeni sevgilisi haberi düşüyor. Vay efendim Kenan İmirzalıoğlu, sevgilisinden ayrılmadığı halde başke bir kızla görülmüş vay efendim yanlış anlaşılmışmış ta ertesi gün düzeltilmiş. Kenan İmirazlıoğlu yalnız olarak tatil yapıyormuş. Karadayı yalnız diye de bir anhtar kelime atılmış…

Sonuç olarak sanatçılar, dizi oyuncuları da dinlenmeyi ve tatil yapmayı hakediyorlar. Hele de dizi oyuncuları yoğun dizi çekimleri nedeniyle sezon boyunca uykuya bile hasret kalıyorlar. Arkadaşlar bırakalım da insanlar tatil yapsınlar. Onların özel alanlarına dalmayalım. Bize ne Kıvanç Tatlıtuğ’un nerede tatil yapacağından, Hazal Kaya’nın Amerikaya niçin gittiğinden, Halit Ergeç ve Berguzer Korel’in Çeşmede hangi otelde kaldığından?

Haa durum başka mı diyorsunuz, reklam kokan hareketler bunlar diyorsanız evet biz de ciddiye almıyoruz bunları. Bu haberleri ciddi değil, doğru da değil… Bu yüzden siz siz olun Dizi Oyuncuları Tatilde Ne Yapar diye hiç merak etmeyin.

 

Sombahar

Next Post

Orhan Pamuk'tan Yeni Kitap

Sal Tem 9 , 2013
“Seçmeler” 2006 yılı Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Orhan Pamuk’un yeni kitabının gelecek yıl çıkacağı bildirildi. Yapı Kredi Yayınları’ndan yapılan açıklamada, Orhan Pamuk’un Ağustos ayında Yapı Kredi Yayınları’nın Doğan Kardeş dizisinden “Seçmeler” adında yeni ve özgün bir kitabının yayımlanacağı vurgulandı. Orhan Pamuk okurlarını heyecanlandıran haber, Yapı Kredi Yayınları’ndan geldi. Ünlü yazarın […]