Dizi Oyuncularını Özlemek

Popüler kültürün en önemli yansıması günümüzde popülerler yaratmak. Star olarak şekillenen popüler alanların son zamanlardaki en baba alanı ise diziler. Dizi yıldızları veya Tv starları ifadeleriyle magazin dünyasında oldukça saygın bir yeri olan dizi jönleri giderek sinema oyuncuları kadar işini önemser oldular. Ülkemizde de bir dönem Yeşilçam köşebaşları olan Tarık Akan, Kadir inanır ve diğerlerinin günümüzdek karşılıkları da neredeyse hazır durumda.
Sinema ve TV oyunculuk sektörü, dizi ve reklamcılık alanları daha akademik şartlarda ve stillerde oluşturulmakta. Alaylı diyebileceğimiz oyuncuların sayısı da giderek azalmakta. Sadece oyuncular değil, yönetmen, senarist, müzik gibi sahne sanatları elemanlarının da sanat eğitimlerinden geçtiklerini görüyoruz.

Dizi oyuncuları her ne kadar teknik anlamda önemli birikimler edinseler de dizi sektörünün aceleci ve piyasacı anlayışla birlikte üst düzey oyunculuklar sergilemekten de uzaklar. Buna rağmen dizi oyuncuları, izleyenleri tarfından bu yönlerinden çok fiziksel özellikleriyle ön planda tutulmaktadır. Bu gün Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ’un hayran kitleleri ülkemiz sınırları dışına taşmış bulunmaktadır.

Oldukça yoğun ve yrucu olan dizi sektörü çalışanları ve oyuncuları içinse sezon finalleri soluk almak için çok gerklidir. İçinde bulunduğumuz dönemlerde artık diziler bitecek veya tatile gidecekler. Karadayı, Tatar Ramazan, Kurtlar Vadisi Pusu, İntikam ve Merhamet gibi çok popüler diziler için yavaş yavaş sezon finalleri hazırlanmakta. Öyle Bir Geçer Zamanki,Behzat Ç ve Kuzey Güney gibi diziler ise artık ekranlara veda zamanını bekliyor.

İzleyici tarfından tutulan, reytingi yüksek dizilerin oyuncuları ise 2-3 ay izleyicisini kendilereine hasret bırakacak. Bir çok platformda, fan takipçileri, blog yazarları bir özlem duygusuyla baş başa kaldıklarını söylüyorlar. Evet gerçekten de dizi oyuncularını özlemek için insanların çok nedeni var. Sosyalleşmeden uzakta kalmaları bunlardan sadece biri.

Sombahar