ESKİŞEHİR ŞAİRLER DERNEĞİNDEN SAKARYA ÇIKARTMASI

 

         “Şiir Akademisi” olarak bilinen, Eskişehir Şairler Derneği, Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü ve Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Sakarya Şubesi ile Sakarya İl Kültür Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği şiir şölenlerine katılmak üzere Sakarya’daydı.

            16.02.2011 Çarşamba günü saat 14.00 de Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi 2 Nolu Salonu’nda, saat 19.00 da ise AFA Kültür Merkezi’nde gerçekleştiilren, Fikret AKIN’ın yönettiği şiir şöleninde, Şairler Derneği Başkanı İbrahim SAĞIR, Yönetim Kurulu üyeleri Halil GÜRKAN, Aydın ÇETİNKAYA, üye Mehmet Ali KALKAN şiirleriyle üniversite öğrencilerine ve Sakarya Halkı’na duygulu anlar yaşatırken, Dernek üyesi Rasim KÖROĞLU da birbirinden güzel fıkra ve taşlama şiirleriyle izleyenleri gülme kırizine soktu.

            Proğram sonunda şairlere katılım belgesi sunan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sosyal Hizmetler Kulübü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kazım YILDIRIM “Bizlere mükemmel bir şiir ziyafeti çektiniz, öğrencilerimizin Halk Şiiri’ni daha fazla sevmelerine katkıda bulundunuz, şahsınızı ve Eskişehir Şairler Derneği’ni kutluyor, teşekkürlerimi sunuyorum derken, Dernek Başkanı İbrahim SAĞIR da “Şiir aracılığı ile sizin gibi güzide toplulukları tanırken derneğimizi ve ilimizi tanıtmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Sombahar

Next Post

ELEŞTİRMENLERİN ÖDÜLÜ A TORİNOİ LOİ

Cts Şub 19 , 2011
Eleştirmenler Ödülünü Bela Tarr’ın yönettiği  A torinoi loi aldı 61. Berlin Film Festivali’nin Altın Ayı yarışmasının sonuçlanmasına bir gün kala verilen Uluslararası Film Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) ödülünün sahibi Bela Tarr’ın yönettiği  A torinoi loi oldu. Genelde ana ödüllerin habercisi olan FIPRESCI kararının, Macar ustanın bu görsel şaheseri yönünde olması, Altın […]