FARİD FARJAD 2011 TÜRKİYE KONSER TURNESİ

“Kemanı ağlatan adam” olarak bilinen ve dünyanın en iyi keman virtüözü olarak kabul edilen Farid Farjad’ın Türkiye Konser Programı belirlendi. Edinilen bilgiye göre Farid Farjad 2011 Türkiye Konser Programı Şöyle:
5 Ekim İzmir (İsmet İnönü Sanat Merkezi)
7 Ekim Erzurum (Atatürk Üniversitesi Salonu) -Özel bir konser olup,bilet satışı yoktur.
8 Ekim Ankara (Şura Salonu) -Biletler Biletix’ten satışa açıldı.
10 Ekim Gaziantep (Gaziantep Anfi Tiyatrosu)
12 Ekim Mersin(Mersin Kongre Merkezi) -Biletler Biletix’ten satışa açılacaktır.Ve ek bilet satış noktaları,iletişim telefonu bildirilecektir.
14 Ekim Diyarbakır(Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi) -Kahve Diyarı (Ninova Park Diyarbakır) – Mezopotamya Eczanesi (Vilayet) – Tigris Cafe (Sanat Sokağı) Mega Center AVM’de stand açılacaktır.
15 Ekim İstanbul (Caddebostan Kültür Merkezi) -Biletler Biletix’ten satışa açılmıştır.
Trabzon ve Adana’da salon sıkıntısı nedeniyle konser yapılamayacağı belirtilmiştir.

Farid Farjad Kimdir?
Farid Farjad, 1938 yılında Tahran’da doğdu. 1966 yılında Tahran Müzik Konservatuarı’nda klasik müzik üzerine mastır yaptı. Bundan sonraki dönemde Tahran Senfoni Orkestrası’nda önemli görevler aldı. Fars Halk Müziği’nde çok derin bir birikime sahip olan Farjad, keman ile Batı Klasik Müziği üzerinde de çalışmalarda bulundu. Batı Klasik Müziği üzerindeki çalışmaları Fars müziğinin gelişiminde büyük öneme sahiptir. Şu anda dünya üzerindeki en iyi keman virtüözlerinden biri olan Farjad’ın An Roozha I, An Roozha II, An Roozha III, An Roozha IV, An Roozha V olmak üzere beş albümlük albüm serisi yayımlandı. Ayrıca sanatçının Golha Orkestrası adlı kolektif bir albümde de eserleri yayımlandı.

Sombahar