Filmekimi Biletleri Satışı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV) tarafından düzenlenen ve dünya sinemalarının seçkin örneklerinin içinde yer aldığı Filmekimi biletleri, 1 Ekim tarihi itibariyle satışa sunulacak. 8-15 Ekim tarihlerinde, 8 gün boyunca Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s ve Cinebonus Maçka G-Mall olmak üzere dört sinemada sinemaseverlerle buluşacak.

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Filmekimi, bir hafta boyunca, dünyanın belli başlı festivallerinde ödüller kazanmış, Berlin, Cannes, Venedik ve Toronto’da dünya prömiyerlerini yapan filmlerle usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 39 filmle izleyicilerin karşısına çıkacak.

-PROGRAMA EKLENEN 9 FİLM-

Filmekimi programına eklenen 9 film arasında, aralarında Life on Mars, Eastenders ve Doctors’ın da bulunduğu birçok TV dizisinin yönetmeni S. J Clarkson’ın, İngiltere’nin en sevilen yemek yazarı Nigel Slater’in acı-tatlı otobiyografik öyküsünü beyazperdeye aktardığı Tost / Toast, Everardo Gout’un Dünya Futbol Kupası’nın Meksika’daki yankılarını anlatan ve müziklerini Nick Cave, Atticus Ross ve Shigeru Umebayashi’nin bestelediği filmi Af Günleri / Days of Grace,Filmekimi takipçilerinin Şark Oyunları adlı filmle yakından tanıdığı Bulgar yönetmen Kamen Kalev’in ikinci filmi Ada / The Island, Aki Kaurismäki’nin Cannes’da Fipresci Ödülü’nü kazanan son filmi Umut Limanı / Le Havre, Ellen Barkin, Ezra Miller ve Kate Bosworth gibi isimlerin yer aldığı güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken,Sam Levinson’ın son filmi Mutlu Bir Gün/Another Happy Day gibi filmler de yer alıyor. Programda ayrıca,yarattığı tartışmalarla ses getiren İtalyan sinemacı Nanni Moretti’nin, merceğini bu kez Papalık makamına çevirdiği son filmi Habemus Papam,daha önce Arcade Fire hakkındaki Miroir Noir filmini çeken tecrübeli yönetmen Vincent Morisset’in İzlandalı post-rock grubu Sigur Rós’un arşiv görüntülerini sert, soyut ve yoğun görsel ayrıntılarla kaynaştırdığı belgeseli Inni de dikkat çeken filmler arasında bulunuyor.

-BİLET FİYATLARI-

Filmekimi broşürlerinin, 24 Eylül Cumartesi gününden itibaren Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City’s ve Cinebonus Maçka G-Mall sinemalarından ve İKSV’den 1 TL karşılığında temin edilebileceği bildirildi.
Filmekimi biletleri ise 1 Ekim Cumartesi saat 11.00’den itibaren, Biletix satış noktaları, www.biletix.com, Biletix çağrı merkezi (0216) 556 98 00 ile Atlas, Beyoğlu, City’s ve G-Mall gişelerinden satışa sunulacak.
Filmekimi’nde bilet fiyatları hafta içi gündüz seanslarında (11.00, 13.30, 16.00) biletler 5 TL’den, haftaiçi 19.00 ve 21.30 seansları ile hafta sonu tüm seanslarda ise tam 14, indirimli 8 TL’den satılacak.(ANKA)

Sombahar

Next Post

FARİD FARJAD 2011 TÜRKİYE KONSER TURNESİ

Per Eyl 22 , 2011
“Kemanı ağlatan adam” olarak bilinen ve dünyanın en iyi keman virtüözü olarak kabul edilen Farid Farjad’ın Türkiye Konser Programı belirlendi. Edinilen bilgiye göre Farid Farjad 2011 Türkiye Konser Programı Şöyle: 5 Ekim İzmir (İsmet İnönü Sanat Merkezi) 7 Ekim Erzurum (Atatürk Üniversitesi Salonu) -Özel bir konser olup,bilet satışı yoktur. 8 […]