FW

Benim gibi işiniz ve uğraşınız gereği sık sık Msn kullanıyorsanız, çalışma anında gelen iletileri de şirin bir FWpencerede görebilirsiniz. Bu mesaj kutusuna anlık olarak bir ileti başlığı görüürsünüz. “Filanca adlı kullanıcıdan yeni bir e-mail aldınız.”..  Pencereyi tıklayıp posta kutusuna baktığınızda konu kısmında bir FW görürsünüz! Eee işte tam bu noktada klavyenizi kapıp böyle bir yazıyı yazmaya karar verirsiniz. Çünkü  aynı pencere günde yüzlerce defa açılıp yine benzer mesajları görmekten tahammül sınırınız tükenmiştir..

Hatta de en yakın arkadaşınız tarafından gönderilen FW edilmiş iletide size bir selam bile çok görülmüştür!
Arkadaşlar, internet yaşantınızın ilk dönemlerini anlarım, mail göndermeyi öğrenmek için dostlarınızın mail kutularına hiç okumadan FW yapmayı öğreniyorsanız bunu da anlarım ama lütfen FW yani olduğu gibi yönlendirme yaparken artık düşünün. Ne kadar boşa harcanmış enerjiniz varsa o kadar da karşınızdakine aktarmış olacaksınız bunu.

Diyelim ki size bir mail geldi, hoşunuza gitti ve de dostlarınızla paylaşmak istediniz. tamam işte. Size bir fırsat. Konu kısmını değiştirin ve o acayip FW den kurtularak oraya mesajın içeriğine uygun 1-2 sözcüklük bir konuyu klavyenizden girin. Çünkü emin olunuz arkadaşlar, ben dahil bir çok dostunuz sırf bu konu kısmındaki FW yüzünden direk silme işlemini yapıyor..

FW işleminin yönlendirme olduğunu, bir tür kopya göndermek olduğunu, bir tür üreimsizlik olduğunu ve hatta tembellik olduğunu söylemeyeceğim. Arkadaşlar FW yapmayınız. Ha sakın bu yazımı da kimseye FW etmeyiniz. Lütfen……

Onur Genç ADA

Sombahar