Kızım İçin 6 Aralık’ta Sinemalarda

Kızım İçin Fragmanı Yapımcılığını Kemal Seden ve Hanefi Haras’ın üstlendiği 2013 Türkiye yapımı sinema filmi Kızım İçin 6 Aralıkta gösterime giriyor. Başlıca rollerini Yetkin Dikinciler, Eda Ece, İnci Türkay , Berke Üzrek ve Yakup Yavru gibi oyuncuların üstlendiği Dram türündeki filmi, Hakan Haksun yönetmiş. Filmin senaryosu da Hakan Haksun’a ait. Oldukça duygusal sahnelerin yer aldığı filmin konusu şöyle.
Kırklı yaşların ortasındaki Tuncer, yıllar önce karısından boşanıp kendi hayatına yönelmiştir.
Babasının varlığından habersiz büyüyen Tuba ise 18 yaşını doldurmasına üç hafta kala, bir anda karşısında Tuncer’i bulur. Onunla birlikte hayallerini aşan bir yolculuğa çıkar. Tuba, ilginç yolculukta, babası olduğunu iddia eden deli dolu ve gizemli Tuncer’i tanırken, büyük sürprizlerle karşılaşacaktır. Bir yandan hayatında eksikliğini hissettiği sevgilerle, diğer yandan aşkla tanışacaktır.Babasıyla ilgili tek bir anısı bile olmayan Tuba için anılarda kalacak “an”lar inşa etmeye çalışır Tuncer. Çünkü hayat, yaşanamayanlara hayıflanmak değildir… Yaşananlardan hatıralarda kalandır!
Yetkin Dikinciler’in usta oyunculuğu ile ön plana çıkan filmi özellikle duygusal dozajı yüksek filmlerden hoşananların mutlaka izlemesini öneriyoruz.

Sombahar