Muharrem Yılmaz’dan Erken Vuru

erken vuru

Sitemiz emektar yazarlarından Dr. Muharrem Yılmaz, ilk şiir kitabını çıkardı. Sombahar Forum izleyenleri biliyor onu. Lirik yazmış doktor. Halk müziğini iyi bilmesinden kaynaklanan belirgin bir türkü ritmi var. Bu ritmi ön planda tutan kanaldan devam etmesini diliyorum. ‘gülmeyi öğretiyorum suya’ diyen bir şairden beklentileri artıyor insanın. Şair milletini besleyen bir çok kanal vardır elbetteki. Belki de sonsuz olmalıdır bu kanallar ama bir tek kanal öne geçer ve işte o beslendiği kanal, özgünlüğün içerik boyutunu belirler. Muharrem Yılmaz kaynak olarak sanki yaşadıklarını seçmiş.

Bu beslenme tarzından ortaya iyi şiirler çıkmış.
kazaydı / anladım ki… / kırmızıda geçtik

Sanki akan suyu durdurma, bu naiflikte devam et diyen biri olmalı ona. Kitap henüz elime geçmedi ama sombahar.com/forum’da ki epeyce şiiri belleğimde yer etti. Belki bu yazı için erken ama konu sombahar yazarları olunca bir sevinç kapladı içimi. Bir kez daha hoş geldin aramıza doktor.

Şahbender Korkmaz
Sombahar.com Editörü

 

 

Sombahar

Next Post

2013 Nabi Üçüncüoğlu Şiir Ödülü

Paz Ağu 19 , 2012
Gazi Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü’nü bitirdikten sonra Tirebolu, Torul ve Trabzon’da Türkçe öğretmeni ve yönetici olarak görev yapan; Varlık, Varlık Yıllığı, Kaynak (Ankara), Kaynak (Balıkesir), Yücel, Yeni Mecmua, Ufuklar, Hâkimiyet gazetesi (Trabzon) ve Hamsi’de şiirleri çıkan, ilk dönem Kıyı’nın (1961-1962) şairlerinden biri olan, ilk ve tek şiir kitabı Memleket’i 1961’de […]
2013 Nabi Üçüncüoğlu Şiir Ödülü