Ölüdeniz Öykü Ödülü

Ölüdeniz Öykü ÖdülüÖlüdeniz Belediyesi ve Bencekitap Yayınları’nın ortaklaşa düzenlediği I. Ölüdeniz Öykü Ödülleri, öykü türünü desteklemek, edebiyatımıza yeni öykücüler kazandırmak ve bu yazarları ülke genelinde geniş bir okur kitlesine taşımak amacındadır.
Yarışmada ilk üçe giren öykülerin yazarlarına Ölüdeniz Belediyesi tarafından verilecek hediyelerin yanı sıra, yine seçici kurul tarafından belirlenecek 25 civarında öykü, Bencekitap Yayınları tarafından basılacak olan kitapta yer alacaktır.
I. Ölüdeniz Öykü Ödülleri hakkında daha detaylı bilgiye
http://www.oludenizoykuodulleri.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Katılım Şartları:
1. Yarışmanın başvuru tarihleri 1 Aralık 2012/ 1 Nisan 2013 tarihleri arasındadır.
2. Katılımcılar yarışmaya daha önce herhangi bir yerde (kitap, dergi, internet) yayımlanmamış ve ödül almamış bir öyküyle katılmalıdır.
3. Öykü, A4 boyutunda 12 punto 1,5 satır aralığı ile olarak yazılmalı ve 6 kopya olarak çoğaltılmalıdır. Eser üzerinde yazarın adı-soyadı yer almamalı, rumuz kullanılmalıdır.
4. Eser sahibinin özgeçmişi, imzalı katılım dilekçesi, iletişim bilgileri ayrı ve kapalı bir zarfa koyularak ve zarfın üzerinde sadece rumuz belirtilerek başvuruda yer almalıdır. Öykülerle beraber, istenilen tüm belgelerin CD’ye kaydedilmiş hali de istenmektedir.
5. Başvuruların şartnameye uygunluğu Bencekitap tarafından denetlenir.
6. Şartnameye uygun olarak ve zamanında teslim edilen tüm aday öyküler, seçici kurul tarafından değerlendirilecek, birincilik, ikincilik ve üçüncülüğe değer görülen eserlere ödülleri Ölüdeniz’de yapılacak ödül töreninde verilecektir.
7. Yarışmaya gönderilen öykülerden Seçici Kurul’un uygun gördüğü eserler hazırlanacak olan kitapta yer alacak, yazarına bu konuda herhangi bir telif bedeli ödenmeyecektir. Ayrıca yarışmaya gönderilen eserler, yarışma bitiminde yazarlarına geri gönderilmez.
8. Son başvuru tarihinden (1 Nisan 2013) sonra ulaşan öyküler değerlendirme dışında kalacaktır.
9. Ödüle hak kazanan öyküler Mayıs ayı içerisinde ilan edilecektir.
Seçici Kurul: Gültekin Emre, Hülya Soyşekerci, Kemal Gündüzalp, Ümit Yılmaz, Mine Ömer

Sombahar

Next Post

Foça Belediyesi Deniz Öyküleri Ödülü

Cts Şub 23 , 2013
2013 yılında üçüncü kez verilmesi kararlaştırılan Foça Belediyesi Deniz Öyküleri Ödülü’nün başvuru koşulları açıklandı. Ödüle, kitap halinde yayımlanmamış ya da kitaplarda yer almamış bir öyküyle başvurulabilecek. Öykünün dergilerde yayımlanmış olması ise katılıma engel değil. Başvuru için, bilgisayarda yazılıp A 4 kâğıdına basılmış 6 nüshanın, “Foça Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi, Foça-İzmir” […]