Orhan Pamuk’tan Yeni Kitap

“Seçmeler”
Orhan Pamuk2006 yılı Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Orhan Pamuk’un yeni kitabının gelecek yıl çıkacağı bildirildi. Yapı Kredi Yayınları’ndan yapılan açıklamada, Orhan Pamuk’un Ağustos ayında Yapı Kredi Yayınları’nın Doğan Kardeş dizisinden “Seçmeler” adında yeni ve özgün bir kitabının yayımlanacağı vurgulandı.

Orhan Pamuk okurlarını heyecanlandıran haber, Yapı Kredi Yayınları’ndan geldi. Ünlü yazarın daha önce 2003 yılında Yapı Kredi Yayınları’ndan “İstanbul: Hatıralar ve Şehir” kitabının çıktığı belirtilen açıklamada, Pamuk’un çocukluğunu ve gençliğini geçirdiği, hatıralarının değişmez mekanı İstanbul’u anlattığı kitabın büyük ilgi gördüğü ve 40’tan fazla dile çevrildiği kaydedildi.

Kara Kitab’a Giriş
Seçmeler adlı yapıtın, Orhan Pamuk’un eski kitaplarından, hiç yayımlanmamış yazı ve anlatılarından, kendi seçtiği metin ve hikayelerden oluştuğu belirtildi. Yapı Kredi Yayınları’ndan yapılan açıklamaya göre, “Sonbahar aylarında ise yazarın Kara Kitap romanına kılavuz niteliğindeki kitabı Kara Kitab’a Giriş yayımlanacak. Yazarın 2014 yılının ilk aylarında çıkarılması planlanan yeni kitabı ‘Kafamda Bir Tuhaflık’ için de hazırlıklar sürüyor” ifadeleri kullanıldı.

Sombahar