Para Kitabı

Günümüzde artık kitle iletişim organlarının da yaygınlaşması ile birlikte, ekonomiye küresel boyutlarıyla ilgi duyulmakta. Küresel piyasaların anında etkilediği para’nın dünyası bir o kadar da karmaşık. Finansal dalgalanmalar, dünyanın en ücra köşesinde teknolojiden haberi olmayan insanı bile anında etkiliyor. Para Kitabı , Paranın yönü, paranın politikası derken daha da karmaşık hale gelen olguyu herkesin anlayacağı şekilde açıklayan bir eser.
NTV yayınlarından çıkan ve Daniel Conaghan ve Dan Smith’in çalışması Para Kitabı, en karmaşık konulara bile basit açıklamalar getirmekte. Finans dünyası hakkında gerekli olan bilgiye ulaşma hedefi güden kitapta; global ekonomilerden kişisel para sorunlarına kadar bir çok sorunun yanıtını bulmak mümkün.

Para Kitabı’nda, Bankacılık, aracı kurumlar, borsalar, serbest yatırım fonları, enflasyon, emeklilik ödenekleri, para basımı ve finans kültürü gibi daha bir çok kavrama açıklık getirilmiş. Yine Paranın Kitabı’nda,
Ülkelerin borçlarla nasıl başa çıktığı, moda deyimiyle faiz lobileri ve faiz sisteminin perde arkası aralanmaya çalışılıyor. Yine IMF, Dünya ve Merkez Bankası’nın işlevi nedir gibi sorulara da yanıt veren kitapta Kredi Puanlarının belirleniş kriterleri de ele alınıyor.

Para Kitabı, insanlık tarihinin en ilgi çekici konusu olan ‘para’ hakkında anlaşılır dili ve görsel içeriğiyle okunmayı hak ediyor.

Sombahar

Next Post

Yalnız Seni Arıyorum

Cum Şub 7 , 2014
Türk şiirinin Köşe taşlarından, Garip akımının ustası Orhan Veli’nin mektupları, Yapı Kredi yayınları tarafından kitaplaştırıldı. Orhan Veli’nin aşk mektupları, Yalnız Seni Arıyorum (Nahit Hanım’a Mektuplar) adıyla raflarda yerini aldı. Orhan Veli, doğumunun yüzüncü yılında bu kez şiiriyle değil, Nahit Hanım’a yazdığı mektuplarıyla gündemde… Orhan Veli’nin yazdığı mektuplar, şairin elinden çıktığı […]
yalnız seni seviyorum