ŞAHMERAN’DAN HALİL GÜRKAN’A ÖDÜL

 

            Eskişehir Şairler Derneği yönetim kurulu üyesi Eğitimci – Şair  Halil GÜRKAN Şahmeran konulu şiir yarışmasından ikincilik ödülü aldı.

            Çukurova Kalkınma Ajansı 2009 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında Ceyhan Belediyesi tarafından yürütülmekte olan “Efsaneler Şehri Ceyhan ve Şahmeran” Projesi kapsamında Adana – Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan Şairler, Ozanlar ve Yazarlar Derneği’nin  Türkiye genelinde ortaklaşa düzenlediği “Şahmaran “ konulu şiir yarışmasında ilimiz şairlerinden Halil GÜRKAN’ın “Şahmeran Efsanesi” adlı şiiri yüzlerce şiir arasında İKİNCİLİK ödülü  kazandı.

            Geçtiğimiz hafta sonunda Adana – Ceyhan’da yapılan ödül töreninde Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’den ödülünü alan Halil GÜRKAN “ Böyle ciddi konularda yapılan yarışmalara katılmak bana yeni şiirler kazandırıyor. Ayrıca bu nedenle çeşitli platformlarda ilimi tanıtmak bana mutluluk veriyor.” derken, Eskişehir Şairler Derneği Başkanı İbrahim SAĞIR da “ Halil GÜRKAN geç başlayıp çok yol alan üyelerimizden. Nerdeyse katıldığı tüm yarışmalardan ödül alarak hem derneğimizi hem de ilimiz Eskişehir’i tanıtıyor. Bu nedenle kendisini tebrik ediyor, başarılarının devemını diliyorum.” dedi.

Sombahar