ŞEHİR VE YEMEK

1

Uluslararası İstanbul Tanpınar Edebiyat FestivaliÜçüncüsü düzenlenmekte olan Uluslararası İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali’nin (İTEF) bu yılki teması, ‘Şehir ve Yemek’. 13 farklı ülkeden 54 yazarı ağırlayan festival perşembe akşamı sona erecek. Festivalin bugünkü programında aynı saatte iki ayrı etkinlik var. İlki saat 20.00-21.00 arası Pera Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan Çiler İlhan ve Hanif Kureishi söyleşisi… Kureishi, festivalin bu yılki onur konuğu. Aynı saatlerde Kadıköy Karga Bar’da gerçekleştirilecek olan söyleşinin konusu ise Yeni Yazın/Yeni Medya- Yazar Kimliği Nasıl Değişti?, Konuşmacılar ise; Cem Akaş, Hakan Günday, Jasmin Ramadan, Peter Zilahy ve Kaan Sezyum…

EDEBİYAT SOFRASI
Kalem Ajans tarafından düzenlenen festivalin çarşamba ve perşembe günleri gerçekleştirilecek etkinliklerinde ise çarşamba günü saat 18.00-19.00 arası Pera Müzesi’nde son derece prestijli İngiliz edebiyat dergisi Granta nin editörü Ellah Allfrey’in yanı sıra Adam Foulds ve Hakan Günday’ın da katılacağı bir söyleşi var. Saat 19.00-20.00 arası Cezayir Restoran’da ise bu yılki festivalin ana teması olan Şehir ve Yemek’ten yola çıkılarak yaratılan Edebiyat Sofrası: İstanbul adlı okuma ve söyleşi gerçekleşecek. Ahmet Ümit, Artun Ünsal ve Selim İleri edebiyatımızdaki kozmopolit İstanbul yemekleri üzerine söyleşecek. Perşembe saat 17.00-18.00 arası Cezayir Restoran’da Alona Kimhi, Gönül Kıvılcım, Berrin Karakaş ve Krisztian Grecso katılımıyla Modern Yaşam, Şehir Edebiyatı başlıklı bir okuma ve söyleşi olacak. Saat 19.30-20.30 arası ise Muhsin Kızılkaya, Mark Crick, Josefine Klougart ve Vladislav Bajac, Edebiyatta Kimlik başlıklı söyleşiye katılacak.

ÇOCUKLAR İÇİN!
Festivalin Mersin’de düzenlenecek bölümü ise 6-7 Ekim tarihlerinde yapılacak. İTEF kapsamında, macera kitapları yazarı Alman Thilo ve Hollandalı Marjolijn Hof çocuklarla okuma etkinliği yapacak. Ayrıca Fransız akademisyen- illüstratör Claire Franek öğrencilerle bir araya gelecek.
İTEF bu yıl Kopenhag Uluslararası Edebiyat Festivali ile ortaklaşa etkinlikler düzenleyecek. Bu işbirliği kapsamında Danimarkalı yazar Josefine Klougart ülkemize geliyor. İşbirliğinin meyveleri 2012’de de toplanacak. 2012 Kopenhag Edebiyat Festivali’nin odak noktası Türkiye olacak.
Festivalde etkinlikler ücretsiz gerçekleşecek.

Sombahar

One thought on “ŞEHİR VE YEMEK

  1. Hola, quizás os interese saber que tenemos una colección que incluye el relato ‘Strangers When We Meet’ de Hanif Kureishi en versión original conjuntamente con el relato ‘NippleJesus’ de Nick Hornby.

    El formato de esta colección es innovador porque permite leer directamente la obra en inglés sin necesidad de usar el diccionario al integrarse un glosario en cada página.

    Tenéis más info de este relato y de la colección Read&Listen en http://bit.ly/nrWFVI.

Comments are closed.

Next Post

Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Yarışması

Çar Eki 5 , 2011
2. ULUSLARARASI ‘CENGİZ AYTMATOV’ ŞİİR ÖDÜLÜ Ünlü Kırgız yazar, çevirmen, gazeteci, şair ve politikacı CENGİZ AYTMATOV anısına düzenlenen ‘’2. Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Yarışması 2011 Etkinliği’’ tüm şiir severlerin katılımına açıktır. SON BAŞVURU TARİHİ: 5 EKİM 2011 ‘ E KADAR UZATILMIŞTIR. SONUÇLAR; 15 EKİM 2011 TARİHİNDE AÇIKLANACAKTIR. CENGİZ AYTMATOV ŞİİR […]