Sincan İstasyonu 5 Yaşında!

SİNCAN iSTASYONU EKİM SAYISI ÇIKTI
sincan istasyonu 50.sayıGenel Yayın Yönetmenliğini Abdülkadir Budak’ın yaptığı Sincan İstasyonu’nun Ekim sayısı okurlarıyla buluştu. Derginin 50. sayısındaki başlıklara gelince:

Yolcusu şiir olan istasyon, Şiir ve felsefe üzerine notlar, İnsaf adın zikredelim evvela, Orhan Veli şiirlerinde yaşama sevinci, Günler üzerine, Edebiyat dergilerinin “dosya” ve “soruşturma”ları yıktı., Bir şiirgezerin notları, Kimi günler, Metin Turan’a sorduk, Anne, Ankara’da edebiyatçı ve sanatçılar arasında, Gece Yanığı üstüne, “Sen” adlı şiir kitabı üstüne çözümleme notları, Her şiir yeni bir umuttur, Dergiyi dergici bitirir ve…, Dili cam kırıkları, Edebiyat dünyasında ne var, ne yok.

Derginin bu sayısında;
S.K.Bayıldıran, Nedret Gürcan, Necati Güngör, Tuncer Uçarol, Osman Serhat, Veysel Çolak, Hüseyin Etil, Ozan Kaçar, Barış Özdemir, Korkut Kabapalamut, Nesrin Kültür Kiraz, Metin Turan, Abdullah Şevki, Celâl İnal, Ersun Çıplak, Zafer Demir, Zişan Kars, Ömür Özçetin, Ramazan Teknikel, Abdülkadir Budak, Yaşar Dalgıçoğlu, Ali Ekber Ataş ve Şule Türel’in ürünleri yeralıyor

Sombahar