Muharrem Yılmaz

SOMBAHAR KALEMLERİ/Muharrem Yılmaz

Dostlar merhaba,
Sombahar Kültür Sanat Platformunun “Forum” bölümündeki sayfalarında yazılarını ve şiirlerini keyif alarak okuduğumuz ve takip ettiğimiz kalemlerimizi sizlere tanıtmak, kendilerine sanal ortamda ulaşabilmenize yardımcı olmak amacıyla bundan böyle “Sombahar Kalemleri” adıyla yayıma başlıyoruz.

Bu yayımda, “Sombahar Kalemleri”nin “Forum” bölümümüzdeki sayfalarında yayımladıkları şiirlerinden en çok okunanı, fotoğrafını ve kendisiyle eserlerine ulaşabileceğiniz linkleri bulacaksınız.

Ustaların öldükten sonra değil, yaşarken hakettikleri saygıyı, sevgiyi ve takdiri görmeleri gerektiği düşüncesiyle başladığımız bu yayımın ilkine Antalya’da yaşayan Dr.Muharrem Yılmaz ile başlıyoruz.

DR. MUHARREM YILMAZ

Kendisine ve eserlerine ulaşılabilecek linkler:

http://www.facebook.com/search.php?q=s%C3%BCheyla+%C5%9Fent%C3%BCrk&init=quick&tas=search_preload#!/profile.php?id=1729077793

https://www.sombahar.com/forum/dr_muharrem_yilmaz-b243.0/

DÜN BENDE OLDUĞUN ÖLÜ BULUNDU

ardına bıraktığın duman büyüyerek kayboldu
maviyi gördüm
griyi nasıl da beyaz yapıyordu

mevsimsiz ülkem
haramsız şehrim
yüzünden başka yönüm
yoksa
nereye gidebilirdim

dumansız yoluna düştüm
kargaları almadan ruhuna
yataksız aşktan çocuk yap bana
çoçuğun gözünden gökyüzü
elinden yeryüzü  yap
sesinden rüzgar
rüzgar çatılı bir ev…
verandasında sabah çayları…
yudum yudum
hüzünsüz güzümden düştüm
bilmem kaçıncı fitte
migrensiz kışımdan…

öyle soldurur bakma
dün bende olduğun yatağında ölü bulundu

27/04/2010
Muharrem YILMAZ

SOMBAHAR KÜLTÜR SANAT PLATFORMU

Sombahar

Next Post

SOMBAHAR KALEMLERİ

Cum Oca 28 , 2011
SOMBAHAR KALEMLERİ/Kenan Gürses Ustaların öldükten sonra değil, yaşarken hak ettikleri saygıyı, sevgiyi ve takdiri görmeleri gerektiği düşüncesiyle başladığımız bu yayımın ikincisinde İzmir’de yaşayan Şair Kenan Gürses ile devam ediyoruz. Kenan Gürses Kendisine ve eserlerine ulaşılabilecek linkler; https://www.sombahar.com/forum/kenan_gurses-b306.0/ http://www.facebook.com/album.php?aid=68876&id=1081802811#!/kenan.gurses  Sitemiz “Forum” bölümündeki sayfasında yayımladığı ve bu güne kadar en çok okunan […]