Tiyatro Kedi’den Don Kişot

Haldun Dormen Donkişot oldu

Tiyatro Kedi, tiyatro sezonuna iki yeni oyunla başlıyor. Oyunlardan ilki 1 Ekim’de Maslak Tim Show Center’da ilk gösterimi yapılacak olan “Koca Sinan”, diğeri de ünlü Don Kişot. “Don Kişot”ta Haldun Dormen, başrol karakterini canlandırıyor. Oyunun ilk gösteri 5 Kasım’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak. Don Kişot’u, İpek Kadılar Altıner oyunlaştırdı.

Cervantes Sahnede!
Hakan Altıner’in yönettiği oyunda Don Kişot’un maceraları sahneye taşınıyor. Oyunda ayrıca “Don Kişot”un yazarı Cervantes de karşımıza çıkıyor. Cervantes’i Abdül Süsler canlandırıyor. İki yeni oyunun yanı sıra Tiyatro Kedi’nin geçen sezon sahnelenen ve başrolünde Haldun Dormen’in yer aldığı “Kibarlık Budalası” adlı oyun da izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Yeni Kanuni Papuççuoğlu
F. H. Çorbacıoğlu’nun aynı adlı eserinden Hakan Altıner’in yazıp yönettiği “Koca Sinan”da, Burak Sergen Sinan’ı, Tarık Pabuççuoğlu Kanuni’yi, Dilek Türker de Hürrem’i canlandıracak. “Koca Sinan”da, Kanuni Sultan Süleyman’ın Mimar Sinan’dan yüzyıllar boyunca onun adını ölümsüzleştirecek bir cami istemesi üzerinden ilerleyen bir öyküyle, Süleymaniye’nin doğuşu ekseninde ‘sanat’ ile ‘iktidarın’ yüzyıllar boyu tartışılan sancılı ilişkisi anlatılıyor.

Sombahar