Ümit Kaftancıoğlu Ödülü Başın Öne Eğilmesin’e

Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması sonuçlandı. 11 Nisan 1980’de öldürülen TRT İstanbul Radyosu Prodüktörü, Gazeteci Yazar Ümit Kaftancıoğlu adına Yalın Ses Yayınları tarafından bu yıl 11. si düzenlenen öykü yarışması sonuçlandı.
Seçici kurulunda yer alan Adnan Özyalçıner, Mehmet Güler, Öner Yağcı, Zeynep Aliye, Ayşe Akaltun, Feyza Akbulut Öner, Hakan Cücünel ve Tekin Büyükkaya’nın yaklaşık 3 aylık okumaları sonucunda dereceye giren ilk 10 öykü belirlendi.
Birincilik Başın Öne Eğilmesin’e
Birincilik ödülünü “Başın Öne Eğilmesin…” adlı öyküsü ile Hamdullah Köseoğlu alırken, ikinciliği “Kuyruklu Yıldızım Mujica” adlı öyküsü ile Ferhan Şaylıman, üçüncülüğü de “İsmail’in Bir Derdi Var” adlı öyküsü ile Akın Çokuğurluel kazandı.

Yarışmada mansiyon alan öykü ve yazarlar da belirlendi. ‘Sadece İki Taş Kalmıştı’ adlı öyküsü ile Hilal Tüzün, ‘Ayna’ adlı öyküsü ile Sezgin Ateş, ‘Çılgın Atmacalar’ adlı öyküsü ile Ayla Şenel, ‘Büyümeye Yüz Tutmuş Bakkal’ adlı öyküsü ile Ubeydullah Günel, ‘Mahur Beste’ adlı öyküsü ile Zeliha Ergün
‘Kefen Hırsızları’ adlı öyküsü ile Atiye Güner Tümüklü, ‘Birkaç Dakika’ adlı öykü ile Ahmet Can Demir dereceye girdi.

Bu yılki Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri ve Anma Gecesi 11 Nisan’da saat: 19.00’da Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Sombahar

Next Post

2015 KIYI-RUHİ TÜRKYILMAZ ŞİİR ÖDÜLÜ ALİ TAŞ’A

Paz May 17 , 2015
Seçici kurulunu Ahmet Özer, Ali Mustafa, Ayten Mutlu, Çiğdem Sezer ve İbrahim Dizman’ın oluşturduğu 2015 Kıyı-Ruhi Türkyılmaz Şiir Ödülü, NALSIZ ATLAR kitabıyla Ali Taş’a verildi. Ödül töreni, 13 Haziran 2015’te Trabzon’da, adına ödül konulan şair Ruhi Türkyılmaz’ın da katılımıyla gerçekleştirilecektir. 2015 Kıyı-Ruhi Türkyılmaz Şiir Ödülü’nü kazanan Ali Taş, 1977’de Malatya’nın […]