Yine Bir sevgililer Günü Yeni

Sevgililer Günü 2018

HER GÜN YENİDİR SEVGİLİ HAYAT

Şubatın ikinci haftasında pozitif bir enerji yayılır nedense? Aşık olmanın kodlandığı bir zaman dilimi de olsa enerjinin pozitifi iyidir. Üstelik tüketime yönelik bir gün olarak algılanmasında da çelişkili yaklaşımlarbulunmaktadır. Bir armağan almanın, birine armağan vermenin tüketim mekanizması açısından düşünülmeyecek yanı da vardır. Ne var ki yaşamın her alanında olduğu gibi bir nitelik sorunu da bulunmaktadır. Armağanın niteliği daha çok ona yüklenen işlevle ilgilidir. Yasak savmak için mi alınacaktır ya da görevin yerine getirilmesi midir söz konusu olan? Yoksa bir duygusal alışverişin minicik bir sembolü müdür? Peki bu sembolün nesne olması şart mıdır?

İşte orası biraz daha konuşuğumuz şeyin özünü ilgilendirir.
Bir “gün” olmasının dışında fazla anlam yüklemeden ele alıyorum ben bu konuyu. Aklı başında kimselerin bir türlü “Tüketim çağırganlığı” olarak niteleyebildiğini bilmek zor değil. Bir kez de acaba Tüketiciliğin ilgi alanınan girmeyen bir anlam var mıdır? diye düşünebiliriz. Özünde bulunacak çok gün, çok duygu vardır sömürülmeye açık. Çağımız bireyin korumasız kaldığının tanıklığının en berrak noktasındadır. Oysa çok kişi bilmez nedir bu gün? Niye ve nereden düşmüştür de böyle orta malı olmuştur? şaka bir yana bütün günlerin bir öyküsü vardır.
Öyküsünü meraklıları bulacaktır. Sahi bir gün nasıl olur da soyuttan somutlaşarak bir yaşam anı bir fotografı olabilir ki? Herkesi bir “Sevgililer Günü” telaşı alıyor o gün. alacak verecek hesaplarını kapatıyor sevgililer. sanki?

Bakın işte benim de kafamı karıştırdı bu, böylesi, bunun gibi bir sürü güne benzeyerek…

Onur Genç ADA

Sizin İçin Seçtiklerimiz

About the Author: Sombahar

1 Comment

Comments are closed.